Eğitimler

Devam eden pandemi süreci ve korona virüs (Covid-19) salgınını önlemeye yönelik alınan tedbirler kapsamında, her iki yerleşkemizde Spor Tesisleri Müdürlüğümüzce yürütülen tüm faaliyetler daha sonra ilan edilecek bir tarihe kadar durdurulmuş olup, tesislerimiz kapalıdır.

Yüzme

Yetişkinlere özel yapılandırılmış bu çalışmalar; sabah, özellikle çalışmayan kişilere yönelik, akşamları da iş yoğunluğunun stresini ve yorgunluğunu atmaya yönelik saatlerde konumlandırılmış olup, profesyonel antrenörler eşliğinde yapılmaktadır. Programın içeriği; su ve boğulma fobisini yenme, yeni başlayanlara temel yüzme becerilerini kazandırma, yüzme tekniklerini geliştirme, genel vücut kondisyonu kazandırma ve koruma alıştırmaları, sakatlıklar sonrası rehabilitasyona yönelik çalışmalardan oluşmaktadır.

Etkinlik İçeriği : YETİŞKİNLER YÜZME EĞİTİMİ
Alan : KAPALI YARI OLİMPİK HAVUZ / KAPALI EĞİTİM HAVUZU
Periyodu : 8 Hafta
Saat : 1. Grup 13.00 / 2. Grup 19.30
Gün : Salı, Perşembe
Süre : 3 Saat / Hafta
Kontenjan : 30 Kişi
Gerekli Malzemeler : Havlu, terlik, mayo, bone, gözlük

Tenis

Yetişkinlere özel oluşturulan bir başka aktivitemizde tenis eğitimidir. Bütün bir haftanın yoğun ve monoton yapısını, hafta sonlarında profesyonel antrenör kontrolünde, eğlenceli yapısıyla insanı hareketlendiren bu branşa, her yaşta ve her cinsiyette yetişkinler katılabilir. Bu spora yeni başlayanların temel tenis becerilerini geliştirmek üzere antrenör eşliğinde diriller yaptırılır. Bu sayede bireylerin tenis sporunun temel duruş ve vuruşların teknikleri üzerine yoğunlaşmış bir program uygulanır. Çalışmaların genelinde de, bireylerin genel vücut kondisyonları geliştirilir ve sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmaları hedeflenir.

Etkinlik İçeriği : YETİŞKİNLER TENİS EĞİTİMİ
Alan : AÇIK TENİS KORTU / *S2
Periyodu : 8 Hafta
Saat : 1. Grup 13.00 / 2. Grup 14.00
Gün : Cumartesi, Pazar
Süre : 2 Saat / Hafta
Kontenjan : 16 Kişi
Gerekli Malzemeler : Spor ayakkabı, spor çorabı, şort/eşofman, tişört, tenis raketi. Tenis topları kurumumuz tarafından tedarik edilmektedir.

(*) Havanın yağışlı ve soğuk olduğu günler çalışmalar İLKOKUL SPOR SALONU’NDA (S2) yapılmaktadır.

Aiki Art

Aiki Art felsefesi, erkek ve kadın her yaştan insanın çalışıp kendisini geliştirebilmesidir. Başlangıçta güç seviyenizin ne olduğu önemli değildir. Aiki Art fiziksel uyum ve gelişimin yanısıra; kendine güvenmek, karşısındakine saygı duymak, strateji geliştirebilmek, doğru hamleye anında karar verebilmek, mücadele etmek gibi mental (düşünsel) yapıları da geliştirir. Ayhan Kaya Sensei, Aikido çalışmalarına 1992 yılında başlamıştır. 2000 yılında ise merkezi Amerika’da bulunan, Aikido sanatının kurucusu olan Morihei Ueshiba (1883-1969) ile 15 yıldan daha uzun süre çalışmış ve 50 yıldır Aikido eğitmenliği yapan Mitsugi Saotome Shihan tarafından Aikido Schools of Ueshiba Organizasyonu’na kabul edilmiştir. Ayhan Kaya, 2002 yılından bu yana Terakki Vakfı Okulları’nın Levent Spor Tesisleri bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Ayhan Kaya Sensei, Aikido sanatı hakkında basılmış bir kitap yazmıştır (Çocuklar İçin Akıl Ve Bedenin Uyumu-2008).

Etkinlik İçeriği : YETİŞKİNLER AIKI ART (Y1)
Alan : K2S1 / K2S2
Periyodu : 4 Hafta
Gün : Pazartesi, *Salı, Çarşamba, *Perşembe, Cuma
Süre : 5 Saat / Hafta
Kontenjan : 24 Kişi
Gerekli Malzemeler : Kıyafet (keikogi), kuşak (obi), terlik (zori), bokken, shoto bokken, jo, tanto. Yeni başlayanlar, pamuklu eşofman takımı giyebilir.

(*) Salı ve Perşembe günleri yapılan Bukiwaza (kılıç) çalışması, Aiki Art programına dahil farklı bir katılım grubudur. Üst seviyedeki bu çalışmalara katılacak öğrencileri, eğitmen belirlemektedir.

Sensei Ayhan Kaya

“İstanbul Aikikai”ye “Hombu Recognition” sertifikası

Yüzme ve Tenis broşürü için tıklayınız.

Aiki Art broşürü için tıklayınız.